Social Games a Reklama – infografika

Obecność reklamowa w grach staje się coraz bardziej popularna wśród reklamodawców. Co ich do tego skłania, czy w Polsce jest to równie popularne jak w USA?

 

Gracze The Sims Social, popularnej na facebook.com gry  posiadającej ponad 21 milionów graczy miesięcznie przyzwyczajeni są już do obecności takich marek jak McDonald`s, Dunkin` Donunts i Dove. Przyzwyczajeni nie tylko z obecności produktów w grze, ale co ważniejsze wiążą się oni z prezentami, jakie otrzymują od tych marek ich wirtualni bohaterowie.

The Sims Social nie jest wyjątkiem, reklamy są bowiem obecne w wielu popularnych grach społecznościowych oraz w specjalnie przygotowywanych grach reklamowych.  Co przekonuje reklamodawców aby coraz częściej wykorzystywać ten kanał komunikacji? Firma Hypnitized przygotowała infografikę, która obrazuje zachowania na styku rynku gier społecznościowych i reklamy. Wynika z niej, że graczy jest naprawdę dużo i są to dojrzali konsumenci. W USA grono graczy to ponad 69 milionów osób, a w Polsce w samym tylko serwisie nk.pl to ponad 3,45 miliona graczy miesięcznie. Sam rynek gier społecznościowych rośnie i jego wartość powinna w 2014 przebić poziom 8,7 miliarda dolarów. Związane jest to m.in z większym zainteresowaniem grami społęcznościowymi, niż tradycyjnymi grami pudełkowymi, te pierwsze potrafią bowiem przyciągnąć graczy nawet 8 razy dziennie do grania, gdy pudełkowe tylko 2 razy dziennie.

Ciekawe rozkłada się także wiek gracza w Polsce, np. 54% graczy w serwisie nk.pl to osoby powyżej 18 roku życia. Serwisy społecznościowe mają duży wpływ na rozwój branży gier w Polsce, wynika to ze społecznej natury gier. Naturę tą potwierdza motywacja graczy, najczęściej bowiem decydują się na granie ze względu na to, że znajomi już grają w daną grę.

za: http://hypnotized.pl/case/socialgames_reklama_infografika.php

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.