Persony graczy

Persony graczy

Newzoo trochę optymalizuje persony graczy, poprawieni znikają z zestawienia Cloud Gamer i Conventional Player, a wpadają Community Gamer, Bargain Buyer i Lapsed Gamer.

Zmiana w dobrym kierunku – Cloud Gamer był mało zrozumiały, a brakowało graczy bazujących na grach społecznościowych, Conventional Player był w rozkroku pomiędzy Ultimate i All-round,. Brakowało też byłych graczy, którzy rozumieją świat gier i czasem do nich wracają .

Ciekawe, że większość graczy to średnia wieku 27-32 lata, tylko dla osób grających dla wypełnienia czasu, jak i tych, którzy już mniej grają to wiek około 40 lat. Te ostatnie grupy to też przewaga kobiet (55-60%), w 7 pozostałych grupach przeważają mężczyźni (54-67% w zależności od grupy).

Nadal brakuje mi np. Supporting Gamer, czyli osoby nie grające, ale obserwujące swoich partnerów lub znajomych w graniu, blisko temu Backseat Viewer (odróźnienie jest takie, że Backseat kiedyś grali i wspierają swoje dzieci, a Supporting niekoniecznie musi grać, ale rozumie gry obserwując swojego partnera lub znajomych).

Więcej o personach na https://newzoo.com/insights/articles/overview-newzoos-gamer-segmentation-and-gamer-personas/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.