Chromebook – czy warto się interesować tym rozwiązaniem

Chromebook – czy warto się interesować tym rozwiązaniem

Jakiś czas temu zastanawiałem się, czy jest sens kupić dodatkowy sprzęt na wyjazdy, żeby nie stresować się o firmowy sprzęt, czy też nie wozić ciężkiego i dużego gamingowego Predatora.

Całość zbiegła się z propozycją znajomej firmy, abym przetestował dla nich Acer Chromebook 315 CB315-3H-C4BQ – cały test możecie przeczytać na https://www.dobreprogramy.pl/@gumik/cos-mnie-podkusilo-zeby-przetestowac-chromebooka,blog,116853 – a tutaj dodam tylko podsumoanie.

Jeśli potrzebujecie sprzętu dość taniego (testowany model można znaleźć za 1400-1500 zł), coś co pozwoli na pracę przy prostych dokumentach, ale posłuży także a wyjeździe jako ekran do obejrzenia kilku odcinków serialu z Netflix czy Disney+ – to spokojnie możecie iść w kierunku Chromebooków.

Plusem jest szybkie odpalanie dostępów, profili etc. jesli oczywiście nine boli was oddanie trochę prywatności Googlowi. Dla przykładu Jerry musiał szybko zabrać sprzęt do szkoły, dowiedział się w ostatniej chwili, że do pracy przt jednym projekcie potrzebować będą własnych komputerów. Cała konfiguracja pod niego to tylko zalogowanie się do konta (WiFi było już połączone) i w 3 minuty miał sprzęt gotowy na zajęcia.

Oczywiście nie jest to coś na czym możecie pracować na skomplikowanych dokumentach, robić edycje filmów czy rozbudowanej grafiki – no ale nie do tego są urządzania w tym biudżecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.