Jaka myszka gamingowa do 100 zł

Jaka myszka gamingowa do 100 zł

Myszki gamingowe, dla graczy to dobry pomysł na prezent, a w kategorii do 100 zł można czasem trafić ciekawe rozwiązania. Poniżej publikuję subiektywną listę myszek godnych polecenia na końcówce 2022 roku. Pamiętajcie, że myszka dla gracza nie musi ociekać RGB, posiadać futurystycznych kształtów, czy kosmicznej nazwy, ale na start –

Na co zwrócić uwagę przy wyborze myszki dla gracza?

Zacznijmy od czułości myszki – 1000 DPI chociaż to podstawowe minimum to powinno wystarczyć dla poczatkującego gracza, oczywiście im wyższe tym lepiej, jednak im wyższe dostępne DPI w myszce komputerowej, to także wyższy jej koszt. Im gra dynamiczniejsza i wymagająca większej precyzji – takie jak np. Fortnite czy Valorant, tym ten aspekt ważniejszy. Pamiętajcie także, że na samą precyzję może wpływać dobrze dobrana podkładka (ale o tym kiedy indziej).

Kolejny aspekt to wykonanie – wytrzymałe elementy, wykonane z precyzją, tak aby przyciski myszki chodziły płynnie a sama myszka utrzymywała się w całości – by przy nacisku nie zmieniała kształtu, nie trzeszczała, ale wszystko co siebie pasowało. Ważne także do wygody gracza, aby nic nie wystawało i niepotrzebnie nie drażniło dłoni. Przy tym budżecie nie oczekujcie dokładnego profilowania czy serii przycisków dodatkowych – będzie to raczej podstawowa opcja, ale warto przyłożyć się dłonią, czy wszystko pasuje, czy nie jest za mała czy za duża.

Wybierać będziecie bardziej z myszek uniwersalnych oraz gamingowych. W budżecie do 100 zł można trafić bowiem na ciekawe myszki uniwersalne, które także można wykorzystywać oczywiście do grania, ale można też ustrzelić naprawdę ciekawe propozycje skierowane do graczy

Przy wyborze myszki trzeba także pamiętać o typie podłączenia – czy nasza myszka ma mieć kabel, czy szukamy rozwiązania bezprzewodowego. Jeśli wybieracie myszkę na prezent warto sprawdzić, podpytać które z tych rozwiązań jest preferowane przez gracza. Jeśli padnie na kabel – warto sprawdzić elastyczność, długość kabla, a w wypadku bezprzewodowego rozwiązania – długość działania na wbudowanym akumulatorze czy wymiennej baterii, czy możliwość szybkiego ładowania lub wymiany baterii.

Zanim przejdę do listy chciałem podkreślić – zestawienie jest subiektywne, brak w nim sponsora w postaci producenta, myszki testowałem u znajomych czy w punktach sprzedaży, a jeśli jakaś trafiła do mnie to w tym lub innych zestawieniach traficie na linki do testów. W zestawieniu zajdziecie odnośniki do sklepów, jeśli kupicie myszkę lub inny produkt po kliknięciu w linki – otrzymam prowizję, która pozwoli na rozwój podobnych zestawień i rozwój serwisu. Staram dobrać się myszki do max 100 zł, jednak pamiętajcie, że ceny zmieniają się na bieżąco – dlatego uprzedzając pytania, może trafić się zmiana ceny.

Jeśli chcecie więcej podobnych zestawień, lub szukacie konkretnych produktów – piszcie do mnie na Discord https://discord.gg/B7uQDw7Z

Jakie myszki dla gracza do 100 zł?

W zestawieniu znajdziecie kilka myszek dobranych alfabetycznie:

Asus TUF Gaming M3

TUF Gaming od Asusa nie trzeba przedstawiać graczom, tutaj mamy propozycję kompaktowej myszki, lekka o ergonomicznym kształcie, z przełącznikami planowanymi na 20 milionów kliknięć. Dla graczy jest także to co lubią – obsługa RGB z Aura Sync.

Podłączenieprzewodowa
Długość kabla1,8 m
Profildla praworęcznych
Rozdzielczość7 000 dpi
Liczba przycisków7
Waga84 g

Corsair Katar Pro

Lekka konstrukcja (69 g) oraz wysoka czułość (12 400 DPI) – to obok kompaktowej budowy najważniejsze dla graczy punkty. Myszka działa z Corsia iCUE, jeśli korzystacie z tego rozwiązania możecie myszkę zgrać z podświetleniem RGB. Graczom przyda się także 6 programowanych przycisków.

Podłączenieprzewodowa
Długość kabla1,8 m
Profildla praworęcznych
Rozdzielczość12 400 dpi
Liczba przycisków6
Waga69 g

Dell WM126

Dla mniej wymagających graczy, ale ceniących sobie bak kabli chcę zaproponować kilka rozwiązań z grupy uniwersalnych myszek bezprzewodowych. Nie będą to myszki dedykowane dla graczy, ale pozwolą na rozgrywkę w mniej wymagające gry. Pierwszą propozycją jest trzyprzyciskowa, bezkablowa myszka od Dell-a. Przy dobrym wykorzystywaniu bateria może pozwolić na roczną pracę, a jeśli potrzebujcie podłączyć inne urządzenia Dell (np. klawiaturę) to powinno wam się udac to na jednym odbiorniku, co pozwoli na oszczędność portach USB. Podkreślam, to nie jest myszka gamingowa, jednak rozwiązanie dla osób chcących tani kosztem grać na bezprzewodowym rozwiązaniu.

Podłączeniebezprzewodowa
Zasięgdo ok. 10 m
Profildla praworęcznych, dla leworęcznych
Rozdzielczość1 000 dpi
Liczba przycisków3
Waga58 g

Genesis Krypton 150

Typowa niskobudżetowa myszka dla graczy – wyposażona w szybkie ślizgacze, a 4 poziomowy przełącznik DPI pozwala na zmianę do maksymalnego poziomu 2400 DPI, a działa na 500 Hz. Główne przyciski działają na przełącznikach HUANO z szybkim czasem reakcji i żywotnością do 5 milionów klików. Posiada 6 przycisków, a lekka konstrukcja (98 g) wyposażona jest w paski, które możemy podświetlić w 7 kolorach.

Podłączenieprzewodowa
Długość kabla1,8 m
Profildla praworęcznych, dla leworęcznych
Rozdzielczość2 400 dpi
Liczba przycisków6
Waga98 g

Genesis Krypton 510

Genesis proponuje w zakresie do 100 zł kolejną ciekawą propozycję – Genesis Krypton 510 – od wersji 150 różni się nie tylko obsługiwaną rozdzielczością – mamy tu już 8000 dpi, ale też poziomem przełączania czułości (7 poziomów) oraz możliwością programowania przycisków – różnica w cenie jest minimalna, więc warto dodać te 20 zł i przeskoczyć na wyższy poziom. Dla graczy lubiących customizację myszki ciekawe będzie już tu dostępna możliwość programowania przycisków, ustawianie makr czy estetycznie – dostosowanie kolorystyki ledów do własnych oczekiwań.

Podłączenieprzewodowa
Długość kabla2 m
Profildla praworęcznych
Rozdzielczość8 000 dpi
Liczba przycisków6
Waga98 g

Genesis Krypton 555

Genesis w swojej linii Krypton ma także “dziurawe” myszki – osobiście nie jestem wielkim fanem takich rozwiązań – bo obok plusów (mniejsza masa myszki, mniejsze pocenie się dłoni) myszki te są ciężkie do utrzymania w czystości, a waga dla mnie jest często aż zbyt mała. Jednak takie modele mają swoich zwolenników, a będą oni zadowoleni z programowanej myszki z 6 stopniowej zmianie rozdzielczości z 200 do 8 000 dpi, a 7 przycisków można efektywnie wykorzystać np. w grach FPS. Myszka jest dostępna w dwóch opcjach kolorystycznych – biała i czara, a dodatkowo dedykowanym oprogramowaniem możemy sterować kolorami wyświetlaczy RGB.

Podłączenieprzewodowa
Długość kabla1,8 m
Profildla praworęcznych
Rozdzielczość8 000 dpi
Liczba przycisków7
Waga70 g

Logitech M185

Tak, rozumiem wasze zdziwienie – co robi tutaj myszka typowo biurowa, uniwersalna – ale już wam tłumaczę. To jest moim zdaniem najlepsza bezprzewodowa myszka w tym segmencie cenowym, bardzo wygodna, nadająca się dla lewo- jak i praworęcznych graczy. Nie posiada RGB, programowanych przycisków etc., ale nadaje się do grania – niech dowodem będą rozegranych na niej setki bitew w World of Tanks. Ma minimalne, akceptowalne dla mnie dpi – na poziomie 1000 – ale za nią stoi wytrzymałość i bardzo wysoka jakość. Jedyny minus dla mnie to jak jest drobna – zgubiłem przynajmniej 3 takie, właśnie przez to jak niepozorna ona jest.

Podłączeniebezprzewodowa
Zasięgdo 10 m
Profildla praworęcznych, dla praworęcznych
Rozdzielczość1 000 dpi
Liczba przycisków3
Waga75,2 g

Mad Dog GM505

Myszka dość solidnie wykonana z osiągami na 4000 dpi. Przyciski można konfigurować dzięki załączonemu oprogramowaniu, dzięki temu optymalnie można wykorzystać 7 dostępnych miejsc do klikania. Przełączniki Omron zapewniają długą żywotność, wg producenta na poziomie 10 milionów kliknięć.

Podłączenieprzewodowa
Długość kabla2 m
Profildla praworęcznych
Rozdzielczość4 000 dpi
Liczba przycisków7
Waga63 g

SPC GEAR Lix SPG051

Druga z “dziurwaych” myszek w zestawieniu, jakiś czas temu testowany przez Jerrego (https://www.youtube.com/watch?v=jiPQ8rgsiRs) i dość długo jej używał, przeskoczył później na inne modele, z innej półki cenowej. Jedna z lżejszych myszek – 59g – pomimo tak mikrej wagi posiada dobre podzespoły pozwalające docenić ją nawet przez wymagających graczy. Gracze docenią także podświetlenie RGB – np. przypisując do oświetlenia ustawienia myszki, co da szybki feedback na jakich ustawianiach w danej chwili grasz. Oprogramowanie pozwoli na ustawienie nie tylko czułości od 200 do 8000 dpi, ale też pozwala na oprogramowanie 6 przycisków i ustawienie barwy RGB led.

Podłączenieprzewodowa
Długość kabla1,8 m
Profildla praworęcznych
Rozdzielczość8 000 dpi
Liczba przycisków6
Waga59 g

Steelseries Prime

Marka doskonale znana w świecie gamingu, mocno współpracuje ze środowiskiem esportu i czerpie z niego garściami w procesie opracowywania nowych rozwiązań. Ogólnie dość droga, ale udało się załapać do pierwsze 100-tki 🙂 Mysz działa na przełącznikach Prestige OM a te szacowane są na 100 mln kliknięć, sam przycisk jest wspomagany wiązką światła podczerwonego – co wg producenta zapewnia szybsza reakcję na nacisk. Myszka pozbawiona jest bajerów RGB, ale skupia się na optymalnym wykorzystaniu zasobów i ustawień – a to tak na końcu dnia się liczy. Jedyny minus to tylko 5 przycisków, dla niektórych graczy może być za mało. Pracuje w rozdzielności do 18 000 dpi, robi wrażenie.

Podłączenieprzewodowa
Długość kabla2 m
Profildla praworęcznych
Rozdzielczość18 000 dpi
Liczba przycisków5
Waga69 g

Podsumowanie – jaka myszka gamingowa do 100 zł

Tak jak na wstępie napisałem, lista jest całkowicie subiektywna – więc każdy może wybrać to co najbardziej mu przypada do gustu – dla mnie liczy się wytrwałość, dokładność i jakość, zupełnie nie patrzę na makra, kolory, led RGB – i tym kieruje się przy wyborze. Moje typy z tej listy to Corsair Katar Pro i Steelseries Prime.

Jeśli chcecie więcej podobnych zestawień, lub szukacie konkretnych produktów – piszcie do mnie na Discord https://discord.gg/B7uQDw7Z

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.