Legenda CS:GO Wiktot TaZ Wojtas bohaterem dokumentu UNFOLD (Red Bull TV)

Legenda CS:GO Wiktot TaZ Wojtas bohaterem dokumentu UNFOLD (Red Bull TV)

Krótkometrażowy dokument z serii Esports Unfold jest już dostępny na Red Bull TV. Bohaterem najnowszego odcinka jest Wiktor „TaZ” Wojtas – były członek Virtus.pro, a obecnie założyciel i zawodnik drużyny Honoris. Obejrzyj odcinek i poznaj kulisy esportowej kariery polskiego zawodnika CS:GO.

Kiedy zaczynałem w latach 90. nie istniało jeszcze w ogóle słowo esport” – mówi na początku opowieści Wiktor „TaZ” Wojtas. W filmie TaZ wraz rodziną wspomina trudne początki kariery. Mówi też o sukcesie osiągniętym z Virtus.pro oraz szoku, jakim było wyrzucenie z drużyny.

Esports Unfold to seria krótkometrażowych dokumentów przybliżających szerszej publiczności sylwetki wybitnych esportowców. Krótkie dokumenty ukazują nie tylko sportowy aspekt kariery, ale również kulisy sławy, rolę rodziny oraz upadki i wzloty towarzyszące każdemu profesjonalnemu zawodnikowi. Wiktor „TaZ” Wojtas jest pierwszym polskim bohaterem serii.

Wiktor zapytany o początki przygody z grą Counter-Strike, odpowiada:

Tak naprawdę zawsze żyłem tą grą. Wszyscy w moich drużynach, a zwłaszcza w VIrtusach zarzucali mi, że nie patrzę na nic innego, tylko na turnieje, gry i współzawodnictwo. Za każdym razem, gdy pojawiało się zaproszenie, mówiłem: Jedziemy! Zawsze postrzegałem życie esportowca jako taki nieznany byt. Nigdy nie wiedziałeś kiedy to się skończy. Jak długo potrwa Twoje 5 minut na szczycie. Właśnie dlatego zawsze mocno angażowałem się, by grać jak najwięcej.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.