TikTok Gaming?

TikTok Gaming?

Obserwuje ruchu TikTok i nie tylko ze względu na profil, który tam prowadzę (tiktok.com/@tatagracza) ale także branżowo i jak mocno idą w gaming.

Co się ostatnio dzieje ciekawego w TikTok w obszarze gamingu?

Ruchy kadrowe – jak wcześniej sporo osób, które dołączały do TikTok były związane z modą, muzyką, kosmetykami – to ostatnio mocniejsze wzmocnienia pojawiły się w sektorze gamingu. Chociażby pojawienie się stanowiska Head of Global Gaming, które przejął szef TikTok z Izraela – Assaf Sagy , polski odział także dostał kolejne branżowe wzmocnienie – po przejściu pracowników z Facebook czy telekomów, wydzieleniu w zespole performance ekipy pod gaming (tu przewodzi Arthur Lukasevics) także dołączenie do zespołu exPlayStation – Pawła Wróbla.

Same zmiany kadrowe to oczywiście nie wszystko, ważniejsze są zmiany w produkcie – w tym odpalenie przez BytaDance platformy live – zarówno bezpośrednio z aplikacji jak i poprzez aplikację TikTok LIVE Studio.

Streamowanie z aplikacji TikTok jest bardzo intuicyjne – wystarczy uruchomić stream na żywo i przełączyć z TikTok na dowolną grę. Bariera wejścia jest praktycznie zerowa. Brakuje jednak widoku kamery, to dało by o wiele lepsze doświadczenie niż samo obserwowanie gry.

TikTok LIVE studio to aplikacja, która umożliwia stream na TikTok tak jak Streamlabs czy OBS nadawanie na Twitch czy YouTube.

Czy TikTok odbierze widzów Twitch?

Ruchy TikTok wskazują na kierunek natarcia – czy jednak będą chcieli odebrać widzów Twitch, czy jednak otworzą nową kategorię streamerów – to jeszcze dla mnie zagadka. Idealnym rozwiązaniem było by uzupełnienie luki streamerów gier casual, gier mobilnych – tu widzę większy potencjał na starcie niż odbieranie widzów z Twitch (ci co pamiętają podejście Mixera wiedzą jak to się kończy). Ciekawy ten krok jest w kontekście ostatnich porażek na rynku gamingu – wycofanie się Facebooka z FB Gamig, zamknięcie Stadia przez Google.

Jak by nie poszli, czy w starcie z Twitch i YouTube, czy nowe nisze – jedno jest pewne – wygrają na tym gracze i gry.

Zobaczymy co przyniesie listopad 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.