Predator Helios 300 SpatialLabs Edition – nowy wymiar gamingu

Predator Helios 300 SpatialLabs Edition – nowy wymiar gamingu

Firma Acer wprowadza do świata gamingu stereoskopową technologię 3D, która pozwoli doświadczyć rozgrywki w zupełnie nowym stylu – i to bez specjalnych okularów. Na dzień dobry w ofercie będzie kompatybilność z ponad 50 współczesnymi i klasycznymi tytułami. To nie koniec gamingowe nowości od Acera. Przy okazji majowej konferencji producent zaprezentował też odświeżonego Predator Triton 300 SE, a także przygotował dwa monitory.

Acer ogłosił dzisiaj nowość w swojej ofercie. To wyjątkowy laptop Predator Helios 300 SpatialLabs Edition, który zmienia oblicze rozgrywki cyfrowej wprowadzając do gry stereoskopowy obraz 3D bez okularów. Dzięki obecności aplikacji SpatialLabs TrueGame na jego pokładzie, laptop będzie w stanie obsłużyć ponad 50 najpopularniejszych tytułów już w momencie wejścia na rynek, a lista kompatybilnych pozycji będzie się stale powiększać. Oprócz laptopa do gier 3D, wśród nowości od Acera znalazły się także smukły laptop gamingowy Predator Triton 300 SE oraz monitory gamingowe Predator XB273K LV i Acer Nitro XV272U RV.

Cieszymy się, że dzięki komputerowi Predator Helios 300 SpatialLabs Edition możemy nadać nowy wymiar rozgrywce cyfrowej, dając graczom możliwość korzystania z dobrodziejstw technologii stereoskopowego obrazu 3D bez konieczności używania okularów. Wprowadzając technologię SpatialLabs do naszych laptopów gamingowych z serii Predator, mamy nadzieję stworzyć coś naprawdę nowego, zaoferować graczom nową jakość cyfrowych wrażeń. – powiedział Jerry Kao, jeden z Głównych Dyrektorów Operacyjnych w Acer Inc.

Predator Helios 300 SpatialLabs Edition — laptop do gier 3D

Predator Helios 300 SpatialLabs Edition (PH315-55s) to laptop gamingowy o imponujących osiągach, który otwiera przed graczem drzwi do rozgrywki na zupełnie nowym poziomie dzięki obecności technologii obrazów stereoskopowych w trybie 3D – bez konieczności korzystania z okularów. Aplikacja SpatialLabs TrueGame sprawia, że gry kompatybilne z technologią 3D stają się jeszcze bardziej wciągające – i to dosłownie. Każdy detal obrazu nabiera życia. Pomieszczenia wydają się bardziej przestronne, obiekty – prawdziwie trójwymiarowe, a przygody – bardziej porywające. A wszystko to w czasie rzeczywistym, w płynnej jakości i bez konieczności używania specjalnych okularów.

SpatialLabs TrueGame to z kolei nowa aplikacja, która wprowadza stereoskopowy obraz 3D do świata gier, dając graczom możliwość doświadczenia swoich ulubionych tytułów w zupełnie nowej odsłonie i jakości. Jest to możliwe dzięki temu, że gry są w większości przypadków tworzone z myślą o środowisku trójwymiarowym: programiści zawierają w kodzie informacje o głębi w każdej opracowanej scenie i w każdym obiekcie, który tworzą. SpatialLabs korzysta z tych informacji, by generować świat gry w stereoskopowym trybie 3D. Kiedy aplikacja trafi na rynek, dla każdej z ponad 50 współczesnych i klasycznych gier dostępny będzie specjalny, wstępnie skonfigurowany profil, który umożliwi graczom wejście w świat swoich ulubionych gier tym razem w trybie 3D. Profile dla kolejnych tytułów będą dodawane na bieżąco.

Predator Helios 300 SpatialLabs Edition

Predator Helios 300 SpatialLabs Edition
Predator Helios 300 SpatialLabs Edition

Predator Helios 300 SpatialLabs Edition
Predator Helios 300 SpatialLabs Edition

Predator Helios 300 SpatialLabs Edition

Jak działa SpatialLabs?

Efekt SpatialLabs to połączenie technologii śledzenia wzroku, stereoskopii 3D i renderowania obrazu w czasie rzeczywistym. Wyświetlacz laptopa gamingowego Predator Helios 300 SpatialLabs Edition składa się z 15,6-calowego panelu UHD 2D oraz optycznie połączonej z nim soczewki ciekłokrystalicznej, tworzących razem innowacyjny moduł z funkcją przełączania między klasycznym widokiem 2D i stereoskopowym widokiem 3D.

Te niezwykłe wrażenia wizualne napędza potężne zaplecze technologiczne w postaci procesora Intel® Core™ i9 – nawet do 12. generacji, karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 3080 Laptop, 32 GB pamięci DDR5-4800 oraz dysku SSD PCIe NVMe 4. generacji w macierzy RAID 0. System dwóch wentylatorów, z których jeden to wentylator 3D AeroBlade 5. generacji, skutecznie chłodzi wnętrze laptopa. Dodatkowym wsparciem jest tu pasta termiczna na bazie ciekłego metalu oraz technologia Acer CoolBoost™.

Laptop korzysta z systemu Windows 11 i jest wyposażony w technologię Killer DoubleShot Pro oraz moduł Wi-Fi 6E (E2600+1675i), a także w bogaty zestaw portów i złączy – w tym port HDMI 2.1 do podłączania zewnętrznych monitorów, port Thunderbolt™ 4 oraz dwa porty USB 3.2 2. generacji.

Predator Triton 300 SE

Predator Triton 300 SE — zgrabny laptop gamingowy

Predator Triton 300 SE to zgrabny laptop gamingowy, który właśnie przeszedł ‘tuning’ i jest oferowany obecnie jako model PT314-52s. Został on wyposażony w najnowszy procesor Intel Core, kartę NVIDIA GeForce RTX z serii 30 do laptopów oraz wyświetlacz OLED 16:10.

Nowa wersja laptopa – w odmianie 16-calowej (PT316-51s) – wyposażona została w panele WQXGA o częstotliwości odświeżania do 240 Hz. Korzysta ona z technologii NVIDIA G-SYNC® i NVIDIA Advanced Optimus, która pozwala użytkownikom przełączać się w łatwy i szybki sposób między zintegrowaną a niezintegrowaną kartą graficzną bez konieczności ponownego uruchamiania komputera.

Dzięki zastosowaniu niestandardowych wentylatorów 3D AeroBlade™ 5. generacji, technologii kierowania przepływem powietrza Vortex Flow i pasty termicznej na bazie ciekłego metalu, wnętrze komputera Predator Triton 300 SE pozostaje schłodzone nawet podczas pracy na najwyższych obrotach. Oba modele, zarówno 14-, jak i 16-calowy, zapewniają błyskawiczną łączność bezprzewodową dzięki technologii Intel Killer Wi-Fi 6E AX1675i, natomiast model 16-calowy wyposażono dodatkowo w kontroler Intel Killer E2600 Ethernet do połączeń przewodowych. Użytkownik ma do dyspozycji cały szereg portów i złączy – Thunderbolt™ 4, HDMI 2.1 i USB 3.2 typu A 2. generacji.

Monitor gamingowy Predator XB273K LV

Monitor gamingowy Predator XB273K LV to propozycja dla graczy nieuznających żadnych kompromisów w kwestii sprzętu. Monitor AMD FreeSync™ Premium wyposażono w 27-calowy panel IPS UHD (3840 x 2160) Agile-Splendor z częstotliwością odświeżania 160 Hz i czasem reakcji na poziomie 0,5 ms (GTG), dzięki czemu wyświetlany obraz jest dzięki temu niezwykle płynny i spójny — nawet wtedy, gdy w grze czy w odtwarzanym filmie pojawiają się obiekty przemieszczające się na ekranie wyjątkowo szybko. Monitor obsługuje standard HDMI 2.1, charakteryzuje się odwzorowaniem kolorów na poziomie Delta E < 1, a do tego posiada certyfikat VESA DisplayHDR 600 i TÜV Rheinland Eyesafe®.

 
Acer Nitro XV272U RV

Acer Nitro XV272U RV
 
Acer Nitro XV272U RV

Acer Nitro XV272U RV

Monitor gamingowy Acer Nitro XV272U RV 

Z kolei 27-calowy monitor gamingowy Acer Nitro XV272U RV może pochwalić się wyświetlaczem o rozdzielczości WQHD (2560 x 1440), częstotliwością odświeżania 170 Hz (po podkręceniu), czasie reakcji na poziomie 1 ms (GTG) oraz niskoodblaskowym panelem, która zapewnia większą czytelność wyświetlanego obrazu. Ponadto posiada certyfikat VESA DisplayHDR™ 400, a jego panel IPS Agile-Splendor zapewnia pokrycie kolorów z gamy DCI-P3 na poziomie 95% oraz odwzorowanie kolorów na poziomie Delta E < 1. Monitor gamingowy Acer Nitro XV272U RV korzysta z technologii AMD FreeSync Premium. Posiada również certyfikat TÜV Rheinland Eyesafe®.

Acer Nitro XV272U RV

Acer Nitro XV272U RV
Acer Nitro XV272U RV

Acer Nitro XV272U RV

Cena i dostępność

Predator Helios 300 SpatialLabs Edition (PT315-55s) w regionie EMEA komputer trafi do sprzedaży we wrześniu, w cenie od 3299 euro.

14-calowy Predator Triton 300 SE (PT314-52s) w regionie EMEA dostępny będzie w czerwcu, w cenie od 1499 euro.

16-calowy Predator Triton 300 SE (PT316-51s) w regionie EMEA dostępny będzie w lipcu, w cenie od 1599 euro.

Monitor Predator XB273K LV trafi do sprzedaży w trzecim kwartale 2022 r., w regionie EMEA będzie dostępny w cenie od 949 euro.

Monitor Acer Nitro XV272U RV trafi do sprzedaży w regionie EMEA w trzecim kwartale 2022 r. w cenie od 399 euro.

informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.