Nie daj się oszukać!

UWAGA!!! NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ.

Ostrzegamy wszystkich, że “grasuje” na rynku firma (E…….. ale nie tylko), która bez żadnych skrupułów oszukuje i naciąga Klientów.

Procedura wygląda mniej więcej tak:

Dzwonią do losowej firmy np ABC informując ją, że posiadają informacje, iż firma trzecia próbuje zarejestrować domenę o tej samej nazwie co nazwa firmy ABC ale z inną końcówką oraz proponują szybką interwencje w postaci wcześniejszej rejestracji za odpowiednią opłatą. Ceny czasem są kosmiczne. Dziś dostałem informacje, że nawet 1500PLN !!!!

Jeśli się natkniesz na taką firme koniecznie sprawdź jej nazwę i prześlij na bastardx at op pl. Bedziemy weryfikować i publikować nazwy oszustów.

Taką informację dostałem od znajomego i podaję dalej!
Ty też wyślij to dalej!!!

One thought on “Nie daj się oszukać!

 1. A oto prawdziwa korespondencja:

  —————————————————————–

  Witam.

  Dzwoniłam do Państwa w sprawie strony internetowej http://www.wykladzina.net , a właściwie nazwy wykladzina ,którą się Państwo posługują.Wynikła taka sytuacja: w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy zlecenie od klienta, który zgłosił się do naszej firmy z prośbą o utworzenie oraz zarejestrowanie strony internetowej pod adresem takim jak Państwa z tym, że na domenie;info

  Nie chcąc działać na szkodę Państwa firmy i jednocześnie zgodnie z kodeksem Icann, informujemy o zaistniałej sytuacji i kierujemy do Państwa uprzejme zapytanie czy będą chcieli Państwo zarejestrować swoją firmę na tej domenie czy nie będzie to kolidowało z Państwa działalnością.

  Z informacji jakie posiadam osoba, która ubiega się o Państwa nazwę jest osobą prywatną i nie posiada konkretnych argumentów, dlaczego chce dokonać blokady takiego adresu na podanej domenie.

  -Przedstawiam ofertę firmy E……………………. Ltd.- dotyczącej jednej domeny

  Opłata dotycząca jednej domeny za cały pakiet to 495,00 zł + Vat. Jest to opłata jednorazowa wnoszona do Naszej firmy, za okres 2 lat. Po upływie tego okresu, roczna opłata za każdą z domen ulega zmniejszeniu i wynosi 78,00 zł i jest wnoszona do korporacji ICANN za zapewnienie bezpieczeństwa Państwa domenie (ta opłata jest stała i wnosi ją każdy posiadacz domen międzynarodowych).

  W przypadku zakupu więcej niż 2 domen, koszt każdej następnej wynosi 247,50 zł +VAT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.