Klawiatura bezprzewodowa ENDORFY – a nawet cała seria – Thock Wireless

Klawiatura bezprzewodowa ENDORFY – a nawet cała seria – Thock Wireless

Nowa linia klawiarur bezprzewodowych dla graczy, twórców i entuzjastów technologii od ENDORFY. Dziś (8 marca 2023) na rynek kolejne wkraczają nowe klawiatury bezprzewodowe z serii Thock Wireless. Do obecneho już modelu Thock Compact Wireless (układ 60%) dołaczają trzy nowe produkty – Thock Wireless (pełnowymiarowy), Thock 75% Wireless (75%) oraz Thock TKL Wireless (bez sekcji numerycznej). Każdy z entuzjastów wolności znajdzie coś dla siebie – bezprzedowowy sprzęt w rozmiarze pasującym do oczekiwań użytnika.

Chcemy, żeby nasze produkty jak najlepiej odpowiadały oczekiwaniom użytkowników – powiedział Jacek Serwański, Marketing Director w ENDORFY. – Klienci chcą sprzętu na lata, który można modyfikować według uznania. Serią Thock Wireless odpowiadamy na ich potrzeby, m.in. poprzez dodanie do klawiatur funkcji hot-swap.

Co to jest hot-swap?

To funkcja, która umożliwia szybką i prostą wymianę przełączników, coś idealnego dla lubiących eksperymenty fascynatów sprzętu. Klawiatury z serii Thock Wireless obsługują dowolne klawisze modele na 3 i 5 pinów, wręcz zachęcają do testowania zmian. Na start mamy już dostępne switche Kailh Box Red, Brown i Red, przykryte wytrzymałym i odpornym keycapem wykonanym z PBT w technologii Double Shot. Wymiana klawiszy to nie wszystko, sprzęt można optymalizować także przy wykorzystaniu oprogramowania ENDORFY.
Jak przekonuje producent klawisze w serii Thock Wireless są praktycznie nie do zdarcia: “Przy ich produkcji zastosowano podwójną warstwę z materiału PBT i technologię Double Shot. W trakcie tego procesu do formy klawisza wstrzykuje się dwa rodzaje wytrzymałego i odpornego tworzywa. Dzięki temu przyciski nie wymagają dodatkowego wykończenia (jak na przykład w przypadku malowanych nakładek), a ponadto są wyjątkowo wytrzymałe na ścieranie.”

Pod keycapami z autorską czcionką ENDORFY znajdują się switche Kailh Box – wytrzymałe przełączniki z dodatkowo wzmocnioną konstrukcją trzonu o żywotności szacowanej aż na 70 mln kliknięć. Klawiatury zostały fabrycznie wyposażone w następujące modele:

  • Kailh Box Red – przełączniki typu „linear”, idealne, gdy wymagana jest natychmiastowa reakcja przy użyciu niewielkiej siły nacisku (dostępne razem z klawiaturą Thock 75% Wireless Red, Thock TKL Wireless Red i Thock Wireless Red);
  • Kailh Box Black – przełączniki typu „linear”, wymagające jednak większej siły nacisku do aktywacji (dostępne razem z klawiaturą Thock 75% Wireless Black i Thock TKL Wireless Black);
  • Kailh Box Brown – przełączniki typu „tactile”, które stworzone są do sytuacji wymagających płynnych i subtelnych ruchów (dostępne razem z klawiaturą Thock Wireless Brown).

Z myślą o największych fanach modyfikacji każda z klawiatur ma funkcję hot-swap, czyli możliwość prostej wymiany switchy. Sprzęt z serii Thock Wireless jest kompatybilny z przełącznikami na 3 i 5 pinów.

Thocki Wireless chowają pod przyciskami klimatyczne podświetlenie ARGB, które umożliwia dopasowanie klawiatur do wyglądu stanowiska komputerowego.

Dołączone oprogramowanie pozwala m.in. na podświetlenie każdego z przycisków na inny kolor, zmianę barwy kluczowych klawiszy albo ustawienie jednego efektu dla całego panelu. Istnieje też możliwość wprowadzenia zmian z poziomu klawiatury – bez instalacji softu.

Jak podłaczyć klawiaturę z serii Thock Wireless

Klawiatury z serii Thock Wireless można podłączyć z innymi urządzeniami na trzy różne sposoby: USB, bluetooth lub poprzez połączenie bezprzewodowe 2.4 GHz – dzięki temu możemy korzystać szybko po sparowaniu z komputerem (Windows, MacOS, Linux), konsolą, smartfonem albo tabletem. Możemy zatem jednym sprzętem obsługiwać raz komputer, a konsolę, albo smartphone – przydatne przy zmienianie sprzętów.

Regulacja dźwięku z klawiatury

Wybrane klawiatury z serii Thock Wireless mają wygodne pokrętło do regulowania głośności. Opcja jest dostępna w następujących modelach:

  • Thock Wireless Red;
  • Thock Wireless Brown;
  • Thock 75% Wireless Red;
  • Thock 75% Wireless Black.

Każdy ruch pokrętła jest zaakcentowany wyczuwalnym skokiem, więc można precyzyjne ustawiać parametry bez odrywania oczu od monitora. Wystarczy jedno kliknięcie, żeby przejść w tryb „mute”.

Więcej informacji o serii Thock Wireless: https://endorfy.com/pl/kb/ey5a-thock-wireless-series/.

opracowanie na podstawie informacji prasowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.