Inwestycje w social gaming

Dziś dotarła do mnie bardzo dobra wiadomość od ekipy z picadilla.pl – jednego z lepszych producentów gier społecznościowych (social games).  Poniżej pełna informacja, sam mogę dodać, że cieszy mnie rozwój polskiego social gamingu – idziemy w dobrym kierunku. Grzegorz i zespół z Wrocławia pokazują, że nie ma potrzeby zamykać się na polskim rynku, kierować produkcje tylko do polskich graczy (ich gra na nk.pl) a patrząc na rynki zagraniczne nie od razu trzeba skupiać się na zachodzie – wschód jest równie atrakcyjny.

Gratulacje i trzymam kciuki!

Marcin Pytel inwestuje w Picadille

 830 000 instalacji pierwszej gry, wejście na zagraniczne rynki i nadchodząca premiera drugiej gry. Wszystko to zostało zauważone przez współtwórce sukcesu Goldenline, Marcina Pytla, który dołączył do zespołu Picadilla.
 Inwestycja została sfinalizowana kilka dni temu. Jak mówi Grzegorz Porzucek, prezes Picadilli: “Dzięki niej będziemy mogli przyspieszyć rozwój firmy. Na myśli przede wszystkim mam poszerzenie naszej działalności na kolejne, zagraniczne portale oraz wydanie nowej gry.”
 Póki co,  z katalogu Picadilli możemy wybrać jeden tytuł – Świat Mody (dostępny na nk.pl oraz jej rosyjskim odpowiedniku – odnoklassniki.ru).
Wizja Picadilli pozostaje niezmienna. Dla wrocławskiej firmy głównym celem nadal jest – jak mówią sami twórcy – tworzenie nieprzeciętnych gier społecznościowych.  Stąd też w ich szeregach możemy znaleźć dużej klasy specjalistów mających za sobą projekty w firmach takich jak Nasza Klasa, Techland czy CSG. Teraz, wraz ze swoją wiedzą, do zespołu dołączył Marcin Pytel – jeden z twórców sukcesu portalu Goldenline. Zarówno Picadilla jak i Pytel są pozytywnej myśli. Twierdzą, że stworzony zespół ma naprawdę spory potencjał.
 Z kolei dla samego inwestora powyższa transakcja wiąże się z  systematycznym poszerzeniem zbioru spółek, w których posiada swoje udziały. Obecnie Marcin Pytel w swoim portfelu inwestycji ma następujące firmy: zadane.plgoldenline.pl oraz transmisjeonline.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.