Instrukcja obsługi wyjazdu

Po powrocie mam mały poradnik dla osób, które trafią do Houda Golf and Beach Club. Na starcie zapraszam do odwiedzenia stron: oficjalnej hotelu, oficjalnej organizatora wyjazdu oraz pośrednika, który pomógł mi wyjechać. Chciałbym na wstępie polecić sam hotel, jako miejsce doskonałe dla rodzin z dziećmi (kluby dla dzieci, wspaniali animatorzy, atrakcyjny park wodny), dla osób szukających wrażeń w Afryce (niezliczona ilość propozycji wycieczek, możliwość udania się na własną rękę do dwóch atrakcyjnych miast w regionie i wiele, wiele innych atrakcji) oraz dla imprezowiczów (codzienne dyskoteki, międzynarodowe towarzystwo imprezowiczów).

Wracając do samej instrukcji wyjazdu, a raczej obsługi hotelu i okolic.
W samym hotelu, mając pakiet all inclusive, dostęp do jedzenia mamy od 6:30 do 01:00 w nocy.
Od 6:30 do 10:00 śniadanie – stół szwedzki
Od 10:00 otwarty drink bar (lokalne alkohole)
Od 11:00 bar przy basenie (w zależności od pory dnia, różne dania, prawie cały dzień także piwo i drinki)
Od 12:30 do 14:30 obiad (na dwie tury, doskonała kuchnia tunezyjska oraz dania europejskie, szczególnie angielskie, stół szwedzki)
Od 19:00 do 21:00 kolacja – stół szwedzki
Od ok. 21:00 animacje przy basenie (od strony głównego wejścia)
Od 22:00 do 1:30 dyskoteka
Do ok. 1:00 jedzenie przy basenie w Coco Loco Bar

Krótka instrukcja okolicy dla osób wybierających się do Sousse.
Najtaniej można dojechać autobusem 1,6 dinara za 2 osoby, jednak czasem warto zaryzykować złapanie taksówki (przejeżdżającej kolo hotelu, nigdy nie wybierajcie taksówek czekających pod hotelem). Za kurs z taksówki “złapanej” na ulicy zapłacicie od 3 do 5 dinarów, a czekające sępy może czasem zejdą do 6 dinarów, a o 5 to możecie zapomnieć.
Po dojechaniu do Sousse kierujcie się na Medinę (targ), ale nie rozmawiajcie ze sprzedawcami, musicie dojść w głąb bazaru i szukać sklepów ze stałymi cenami. Na bazarze można trafić towar za np. 80 dinarów, po negocjacjach zejdziecie nawet do 30, a później może się okazać, że w sklepie z wywieszonymi cenami będzie to samo za 15-20 dinarów.
Na sklepy ze stałymi cenami najłatwiej trafić “od góry” bazaru, poproście taksówkarza, aby podjechał nie do głównego wejścia, ale do komisariatu policji na bazarze, znajduje się praktycznie na samej górze bazaru. Koło komisariatu znajdziecie uliczkę, którą rozpoczynają dwa sklepy – po lewej spożywczy, po prawej mała knajpka, kafeteria. Teraz wystarczy iść tylko w dół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.