Dochody NK.pl z social games i mikropłatności – 33,7 mln zł w ciągu roku

Dla tych, którzy zastanawiali się ile nk.pl zarabia na grach – ciekawa wiadomość. Z podanych wyników finansowych za 2011 rok wynika, że udział gier i produktów płatnych (tak, eurogąbki) to prawie połowa przychodów portalu. Udział wzrósł z 36% do 47%  w ciągu roku, i dobił do wartości 33,7 mln. Przypomnę, Nk.pl ma 3,5 mln graczy.

 

 

Komentarz:
2011 r. jest kolejnym rokiem dwucyfrowego wzrostu, w procentowym ujęciu przychodów NK. Przychody portalu w minionym roku wzrosły o 15%. Firma wciąż uzyskuje także bardzo wysoki poziom rentowności sprzedaży, wynoszący 24%. Na uwagę zasługuje fakt wzrostu zysku netto, w stosunku do roku poprzedniego.
Dywersyfikacja kanałów sprzedaży spowodowała natomiast, że zmniejszył się udział reklam w ogóle przychodów – do 53%. Pozostałe 47% to przychody z tzw. wirtualnych dobór (płatności za gry w portalu i inne produkty płatne). Wprowadzono także nowe, rozwojowe kanały sprzedaży, jak reklama samoobsługowa i badania marketingowe na społeczności portalu. W 2012 r. powinny one odpowiadać za kolejne kilka procent przychodów portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.