Cały na RGB – gracze lubią światła!

Cały na RGB – gracze lubią światła!

Myszka gamingowa w dobrej cenie? A do tego światełka! No pewnie!

Powszechnie wiadomo, że podświetlanie RGB w akcesoriach dla graczy to +100 do skilla! Teraz mam +200! Wsiadłem bowiem na zestaw podkładka + myszka od MSI i nie musze włączać oświetlenia przt nocnym graniu.

Gram obecnie na zestawie MSI – myszka Clutch GM11 + podkładka Agility GD60, jedno i drugie naszpikowae ledami, czyli to co w zestawie gracza jest jak najbardziej na miejscu!

Myszka gamingowa MSI Clutch GM11

Myszka w wersji białej (jest też czarna) jest wykonana porządnie, widać, że była projektowana z myślą o wytrwałości i graczach. Zaplanowana na 10 000 000 kliknięć, zakładam, że wytrzyma więcej na przełącznikach OMRON. Myszka posiada bieżnikowaną rolkę, co pozwala na lepsze wyczucie skrollowania, a w niektórych grach na lepsze wykorzystanie przypisanych funkcji. Myszka jest zbudowana symetrycznie więc nadaje się zarówno dla lewo- jak i praworęcznych graczy, jedyna różnica to dostęp do klawiszy bocznych (tylko z lewej strony). Mysz jest lekka, ma około 150g wagi, więc wpada w mój target – nie lubie zbyt ciężkich, ale także ekstremalnie lekkich produktów.
Łatwo dostępny przełącznik sterowania rozdzielczością (to ten górny, obok rolki) pozwala na płynną zmianę pracy z rozdzielności pomiędzy pięcioma trybami – 400 DPI, 800 DPI, 1600 DPI, 3200 DPI aż do 5000 DPI. Na jaką czułość zmieniamy widać po kolorze logo, każdemu trybowi jest przypisany inny kolor.


Sterowanie przyciskami, ustawieniem DPI czy oświetleniem jest możliwe także z pozycji aplikacji Dragon Center. Sam nie korzystam z tej opcji, wystarczy mi to co oferuje sama myszka, możemy bowiem oświetleniem sterować z pozycji kombinacji klawiszy. Zmienić można szybko pomiędzy 8 opcjami oświetlenia jak i oczywiście całkiem je wyłączyć. Funkcje klawiszy i tak ustawiam bezpośrednio w grach.

Jedyne co mi przeszkadza, to dość twardy kabel, jednak i tu liczę na wyrobienie się w czasem.

Myszkę dostaniecie w cenie około 119 zł (stan na wrzesień 2022) i mogę spokojnie przyłączyć się do opinii i dać jej ocenę 9/10.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jacek Jankowski (@tatagracza)

Podkładka pod mysz MSI Agility GD60

Jak już testować światełka to na całego, dlatego do myszki dołączyła podkładka MSI Agility GD60. Typowa podkładka skierowana do graczy, ale z nietypowym dodatkiem, czyli obramowaniem pełnym ledów. Rozmiary 386x290mm, bez sterownika kolorów (nie można go odłączyć) na grubość 4 mm. Antypoślizgowa od spodu, a miła w dotyku i nieograniczająca ruchów od góry – więc idealnie nadająca się do dynamicznych gier. Do statycznych także. Podświetleniem można sterować poprzez przycisk wbudowany w panel kontrolny. Jedyny mankament to kolejny port USB jaki muszę zablokować pod jej podłączenie, ale w wypadku nocnego grania jest to przydatna opcja. Ogólnie wolę twardsze nawierzchnie i ciut bardziej śliskie, ale różnice są naprawdę minimalne.

Cena około 170 zł, a ogólna ocena 8/10.


Podsumowując

Zestaw bardzo dopasowany, nie tylko pod katem jakości i specyfikacji, ale także wykonania. Jeśli szukacie dla kogoś ciekawego rozwiązania, które podświetli stanowisko to z czystym sumieniem mogę to polecić.

Ogólna ocena 8,5/10Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.